IELTS HAZIRLIK KURSLARI

IELTS HAZIRLIK KURSLARI
IELTS HAZIRLIK KURSLARI

Bazı öğrenciler IELTS sınavına hazırlanma konusunda yardım almak için son dakikaya kadar bekler. Bu tavsiye edilmese de, bunun olduğunu anlıyoruz.

Detaylar

1 haftalık Yoğun Kurs

Bazı öğrenciler IELTS sınavına hazırlanma konusunda yardım almak için son dakikaya kadar bekler. Bu tavsiye edilmese de, bunun olduğunu anlıyoruz. Bu amaçla, bir haftalık özel bir yoğun kursumuz var.
Kurs toplam 24 ders saati olmak üzere altı gün, her gün 4 saattir. 6 gün 7 gün içinde tamamlanmalıdır. Kursun odağı, öğrencinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı öğrenciler daha fazla konuşma güveni ve pratiğine ihtiyaç duyarken, diğer öğrencilerin okuma ve / veya yazmaya konsantre olmaları gerekebilir.
4 saatlik dersten önce veya sonra, öğrencinin profesyonel IELTS öğretmenlerimizden biri tarafından değerlendirilecek bir deneme sınavına girmesi gerekecektir. Sınıfta kullanılan uygulama sınavlarına ve ek materyallere ek olarak, bir haftalık çalışma döneminde toplam 6 deneme sınavı uygulanacaktır.

2 haftalık yoğun kurs

Bazı insanların bir veya iki aylık bir kursa katılmak için yeterli zamanı yoktur. Bu amaçla, genel IELTS Band puanınızı ve bilginizi arttırmanıza yardımcı olacak, iki haftalık özel bir yoğun kursumuz var.
Kurs, toplam 36 saat boyunca, günde 3 saat, 12 gün uzunluğundadır. 12 gün 2 haftalık bir sürede tamamlanmalıdır. Kursun odağı, öğrencinin gereksinimlerine bağlıdır. Bazı öğrenciler daha fazla konuşma güveni ve pratiğine ihtiyaç duyarken, diğer öğrencilerin okuma ve / veya yazmaya konsantre olmaları gerekebilir.
4 saatlik dersten önce veya sonra, öğrencinin profesyonel IELTS öğretmenlerimizden biri tarafından değerlendirilecek bir deneme sınavına girmesi gerekecektir. Sınıfta kullanılan uygulama sınavlarına ve ek materyallere ek olarak, iki haftalık çalışma döneminde toplam 12 deneme sınavı uygulanacaktır.

IELTS Öncesi Programı
Pre-IELTS programı, orta ya da düşük orta seviye İngilizce seviyesine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. Bu öğrencilere IELTS Seviye Testinde 4.5 puan veya daha düşük puan verilir.
Pek çok öğrenci IELTS için okumak istiyor ya da buna ihtiyaç duyuyor, ancak İngilizce seviyelerinin ihtiyaç duydukları Bant Puanını almak için yeterince iyi olmadığının farkında. Bu amaçla, okuma, yazma, gramer, kelime bilgisi ve konuşma akıcılığı konularında genel İngilizce seviyenizi artırmak için tasarlanmış özel bir IELTS öncesi kursumuz var. Tüm kurs materyali, IELTS'de başarı için özel olarak tasarlanmıştır. Öğrenci sadece İngilizce'nin daha güçlü bir öğrencisi olmakla kalmayacak, aynı zamanda IELTS Bant Puanını da artıracak.
IELTS Öncesi programı 8 kişilik veya 4 kişilik sınıflarda veya özel derslerde yapılabilir.

4 kişilik IELTS Öncesi Programı: 36 saat

4 kişilik program hafta içi sabahları veya akşamları veya hafta sonları yapılabilir.
Hafta içi akşam ve sabah dersleri haftada 3 gün, günde 3 saat, haftada 9 saat yapılır. Program tam 4 hafta sürer.
Hafta sonu dersleri haftada 8 saat, haftada 8 saat olmak üzere her hafta cumartesi ve pazar günleri yapılır. Program yaklaşık 5 hafta sürer.

8 kişilik IELTS Öncesi Programı: 48 saat

8 kişilik program hafta içi sabahları veya akşamları veya hafta sonları yapılabilir.
Hafta içi akşam ve sabah dersleri haftada 4 gün, günde 3 saat, haftada 12 saat yapılır. Program tam 4 hafta sürer.
Hafta sonu dersleri haftada 8 saat, haftada 8 saat olmak üzere her hafta cumartesi ve pazar günleri yapılır. Program tam 6 hafta sürer.

Önemli Not:

IELTS Öncesi Programı, öğrenciyi teste hazırlamak için tasarlanmamıştır, bunun yerine IELTS kurslarımıza veya IELTS özel derslerimize adım atmak için tasarlanmıştır. IELTS öncesi kursu başarıyla tamamladıktan sonra, bir öğrencinin IELTS sınavına 5-5.5 alabilmesi gerekir ki bu, çoğu üniversitenin hazırlık sınıfına girebilmek için yeterince iyi bir puandır. Ancak, 6.5 veya 7 Bant Puanı almak için, öğrencinin IELTS 8 kişilik veya 4 kişilik derslerimize veya özel derslerimize devam etmesi gerekecektir.

Kurs Başvuru Formu