TOEFL vs. IELTS

TOEFL vs. IELTS

TOEFL VS. IELTS
TOEFL IBT veya IELTS: Hangisi benim için doğru?
Birçok insan, IELTS’in TOEFL’den daha kolay olduğunu söylemektedir.
TOEFL ve IELTS arasındaki temel farklar şunlardır:
Zaman: IELTS çok daha kısa bir testtir. TOEFL yaklaşık dört buçuk saat, IELTS ise yaklaşık üç saat uzunluğunda.
Kağıt ve Bilgisayar: TOEFL IBT, öğrencilerin alışık olmadığı, bilgisayar tabanlı bir sınavdır. Okulda, çoğu öğrenci kağıt üzerinde testler yapar, bu yüzden biliniyor. Dahası, bazı öğrenciler TOEFL yazı bölümlerinde bir engel olan büyük daktilolar olmayabilir.
Bir bilgisayarla gerçek bir kişiyle konuşmak: TOEFL Konuşma modülünde, test yapan kişi, genellikle aynı anda bir bilgisayarla konuşan diğer insanlarla dolu bir odada, bir bilgisayarla konuşur. Dikkat dağıtıcı ve korkutucu olabilir. Bununla birlikte, IELTS Konuşma modülünde, öğrenci gerçek bir canlı kişiyle yüz yüze oturur. Test bir diyalog gibidir: sorular sorulabilir, tekrarlar talep edilebilir ve TOEFL’de elbette imkansız olan sınav ve sınav arasında bile bir ilişki kurulabilir.Daha Kolay Dinleme Modülü: Bunu söylemenin iyi bir yolu yok: IELTS Dinleme modülü, TOEFL Dinleme modülünden daha kolaydır. Çoğu öğrenci Dinleme bölümünde en yüksek puanı alır.
Aksan: TOEFL bir Amerikan sınavıdır ve Batı yarımkürenin çeşitli yerlerinden aksanlar bazen kullanılacak olsa da, Amerikan aksanı hakimdir. IELTS'de, diğer aksanlar nadiren kullanılırken, İngiliz ve Avustralya aksanları yaygındır.
Dinlemeden önce okuyun: IELTS'de, teste giren kişinin her soruyu dinlemeden önce okumaya vakti vardır, bu büyük bir avantajdır.