Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Soru) IELTS sınavına girdim, dinleme/konuşma/okuma/yazma iyi fakat hepsinde düşük puan aldım.24 saatlik bir kurs programına girmek istemiyorum, sadece bu alanlara yönelik programlarınız var mı?
CEVAP:Var.Web sitemizde programlara yönelik listelenen seçeneklerle sınırlı değiliz. Özel ihtiyaçlarınıza yönelik beklentilerinizi IELTS uzmanlarımızla paylaşırsanız size uygun özel bir program kolaylıkla düzenlenebilir.

Soru) TOEFL’da bir skorum var.Sizce IELTS’de ne alırım?
CEVAP: TOEFL skorunuz varsa, aşağı yukarı IELTS’deki muhtemel skorunuz kolaylıkla tahmin edilebilir.Daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız!

Soru) IELTS Akademik ve Genel Testleri mevcut. Sizce hangisi bana daha uygun?
CEVAP :IELTS Akademik testi üniversiteye hazırlık yapan öğrenciler içindir. Genel test ise daha ziyade iş hayatındaki profesyoneller için olup akademik eğitime yönelik değildir.Yine de hangisinin size uygun olduğu konusunda net değilseniz daha fazla bilgi edinmek için lütfen bizi arayınız!

Soru) IELTS bütün eğitim kurumlarında kabul edilmekte midir?
CEVAP:Evet. Hemen hemen tüm eğitim kurumları IELTS sonucunu kabul ederler. Hedeflediğiniz okulun IELTS Kabul edip etmediğini öğrenmek için lütfen çekinmeden şimdi bizimle bağlantı kurun.

E) IELTS TOEFL’dan daha mı kolaydır?
CEVAP: Genelde öğrenciler IELTS’de TOEFL’a gore daha yüksek puanlar alırlar.Bunun nedeni IELTS sınavının online olarak girilen TOEFL sınavından farklı olarak, kağıt ve kalemle girilen klasik bir sınav olmasıdır. Ayrıca IELTS konuşma sınavında, canlı/gerçek bir IELTS öğretmeni ile karşı karşıyasınızdır.

Soru ) IELTS’den sonra SAT’a hazırlanmam gerekiyor.SAT öğretmenleriniz var mı?
CEVAP:Evet var.Profesyonel SAT eğitmenlerinden oluşan ayrı bir grubumuz mevcut.Bu kişiler arasında IELTS sınavı geçildikten sonra üniversite danışmanlığı yapabilecek öğretmenlerimiz de ayrıca mevcut.

 G) Sınıflarınız var mı?
CEVAP:Hayır.IELTS sınıflarımız bulunmamakta, çünkü birebir dersteki etkin ve hızlı öğrenmenin, sınıf ortamında benzer başarıyı getireceğine inanmıyoruz. Bu nedenle IELTS için en verimli olacağına inandığımız yöntem olan birebir özel dersi öneriyoruz.


Daha fazla soru için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız
http://www.ielts.org/test_takers_information/test_takers_faqs.aspx
http://www.britishcouncil.org/burma-exams-ielts-frequently-asked-questions-general-questions-related-to-the-ielts.htm